Свят
Рекорд. Шест милиона подписа под петицията за отмяна на Брекзит
Публикувана
преди 6 годинина
От
Ива Оприкова
Петицията за отмяна на член 50 и спиране на „Брекзит“ продължава да жъне успех. Тя вече има шест милиона поддръжници. Въпреки че през последните дни, се забелязваше леко забавяне, онлайн петицията е най-популярната петиция в британската история.
Подписката бе започната през февруари, но набра особено популярност след като премиерът Тереза Мей се провали в опита да получи подкрепа за нейната сделка. В един момент, подписката получаваше регистрация от 2 хиляди души на минута и нейната популярност дори причини срив на сайта, на който се намираше.
Петицията ще бъде разгледана в парламента утре – 1 април.
Британски министри плашат с оставка
Министри от правителството на премиера Тереза Мей заплашиха да подадат оставка на фона на споровете за Brexit, съобщава Ройтерс.Най-малко шестима министри привърженици на оставането в Европейския съюз (ЕС) ще подадат оставка, ако Мей подкрепи варианта за твърд Brexit, който ще означава излизане на Великобритания от ЕС без споразумение.
От друга страна министрите, които настояват за излизане от ЕС, ще подадат оставка, ако премиерът подкрепи оставането на Обединеното кралство в митнически съюз с блока или участието му в изборите за Европейски парламент (ЕП) през май тази година.
Sunday Times цитира писмо на държавния министър по въпросите на имиграцията Керълайн Ноукс, според която сделката на Мей е мъртва, а отсъствието на Brexit е много по-добър вариант от пълния провал“ на приемането на варианта на премиера за излизане от ЕС.
Вестник Daily Telegraph написа по-рано, че Тереза Мей има намерение през следващата седмица за четвърти път да внесе сделката си за гласуване в парламента. Изданието отбеляза, че ако и този път споразумението на Мей бъде отхвърлено, то тя ще свика предсрочни парламентарни избори.
През седмицата британският парламент отхвърли за трети път споразумението на Тереза Мей с Брюксел за излизането на Великобритания от ЕС.
Против сделката се обявиха 344 депутати, а 286 я подкрепиха.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Приятелски огън: Божанков в остра полемика с бащата на Кирил Петков за оставката

Кметът на София: Въпросът е г-н Петков единствен ли беше, за да бъде сам вчера…

Борисов не изключва да работи с Асен Василев и Делян Пеевски за президентските избори

Кирил Петков подава оставка като съпредседател и депутат на ПП-ДБ

Касим Дал: Предателят на каузата ДПС е един и се казва Ахмед Доган. А Пеевски много бързо ще изгори…(Видео)
Календар
П | В | С | Ч | П | С | Н |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |