България
Честит празник на всички медици по света!
Публикувана
преди 5 годинина
От
Ива Оприкова
Мислите на българите и всички хора по света ще бъдат с борещите се с коронавируса медици от всички страни. така ще отбележим 7 април – Световния ден на здравето. От 1964 г. тази дата започва да се отбелязва и у нас като деня на здравния работник.
Сто и осемдесет са страните членки на СЗО, които работят по програми, насочени към решаване на здравните проблеми съвместно с правителства, специализирани организации на ООН и неправителствени формации.
180 са страните членки на СЗО, които работят по програми, насочени към решаване на здравните проблеми съвместно с правителства, специализирани организации на ООН и неправителствени формации.
България също е член на Световната здравна организация от нейното основаване и участва активно в програмите за подобряване на здравните услуги у нас, за премахване на острите заразни заболявания, за опазване на околната среда, в борбата със СПИН и раковите заболявания и превенцията на смъртността поради тютюнопушене.
От Министерството на здравеопазването разпространиха обръщение на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев към работещите в системата на българското здравеопазване по повод Световния ден на здравето.
vlastta.bg
Може да ви хареса!

И Станишев се отказа от надпреварата за лидер на БСП. Кандидатите вече са 13

Бойкотът от 13 февруари: 28.8 % спад на оборота на големите вериги

Прокуратурата внесе в съда делото срещу Кирил Петков за ареста на Борисов

Комисията Анти Пеевски пак не мина, днес заради ИТН. Нов изблик на напрежение между Пеевски и Кирил Петков
