Последни новини

Убедителна победа за Григор на старта в Бризбън

Публикувана

на

Григор Димитров стартира сезон 2019 с успех с 6:3, 6:4 над Йошихито Нишиока от Япония в първия кръг на турнира в Бризбън.

Нервно начало, но убедителен край българската тенис ракета при мъжете спечели първия си мач за новия сезон.

Димитров започна мача с колебания в сервиса си и това завърза първите геймове. Още в първия си гейм българинът трябваше да се спасява от точки за пробив. Той обаче се справи с трудната задача и след близо осем минути откри резултата. В следващия си сервис гейм шампионът от финалите на АТП за 2017 г. отново имаше проблеми, но успя да измъкне второ поредно трудно подаване. След това той значително стабилизира подаването си, проби съперника бързо след това и си осигури победата в първата част,

Втората част започна много равностойно. Нишиока успя да държи равенството до 2:2, но след това Димитров отговори с три поредни гейма в своя полза и до голяма степен реши мача.Нишиока намали изоставането си само до един гейм при 4:5, но, сервирайки за победата, Димитров показа железни нерви и приключи мача в своя полза след малко повече от час игра. Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между американеца Тенис Сандгрен и австралиеца Джон Милман.