България
След намесата на Борисов: Спира строителството и на Арапя
Публикувана
преди 7 годинина
От
Ива Оприкова
Директорът на ДНСК Иван Несторов постанови да се спрат строителните дейности във ваканционното селище, изграждащо се в боровата гора край къмпинг „Арапя“. Малко по-късно Несторов обяви, че от понеделник ще бъдат спрени строителните дейности и на плажа „Алепу“.
Първото установено нарушение е липсата на законен път и план за здравето и сигурността на работниците, установи Несторов. Заповедта му влиза в сила от понеделник, а от следващата седмица инспектори на РДНСК ще проверят цялата документация, за да се установи дали инвеститора не е нарушил и други точки от българското законодателство.
Спирането на строителството на къмпинг „Градина“ сега е продиктувано от кратките срокове, в които трябваше да завършим обекта – до 1 март. Времето обаче е лошо, постоянно излиза вода при изкопните работи и няма как да се вместим в тези оставащи дни. Това каза пред Dir.bg собственикът на „Дюни“ АД Людмил Стойков.
Припомняме, че Иван Несторов бе пратен в Бургас по нареждане на премиера Бойко Борисов. В 12 часа той заповяда спиране на строителството край комплекс „Свети Тома“ в Созопол, а в 13 часа същото се случи и с вилното селище край Царево. Несторов се отправи към къмпинг „Градина“, но както писахме там инвеститорът „Дюни“ АД сами обявиха, че ще спрат проекта си – за ресторант, магазин и паркинг.
vlastta.bg


ЦИК при 98.33% обработени протоколи: Радев има 131 мандата,“Възраждане“ е на ръба

„Сова Харис“: 6 партии в следващия парламент

Новият МВР-шеф допусна да има чуждестранна експертиза по „Петрохан“

Кои са министрите в новия служебен кабинет на Андрей Гюров?

Проговори Валери, сочен от майка си за „морален убиец“ на мъжете от Петрохан
Календар
| П | В | С | Ч | П | С | Н |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | |||
