Спорт

Григор на полуфинал в Акапулко, чака Надал

Публикувана

на

Григор Димитров победи Стан Вавринка с 6:4, 6:4 и се класира за полуфиналите на силния турнир в Акапулко. Така българинът прекъсна серията от пет поредни победи на швейцареца.

Българският тенисист започна отлично двубоя като проби още в първия гейм съперника си и затвърди, повеждайки с 2:0 без да даде точка на съперника. Вавринка навакса пробива, изравнявайки за 3:3, но веднага след това отново не успя да удържи подаването си и това бе достатъчно на Григор да вземе първата част.

Във втория сет и Димитров, и Вавринка не даваха шанс на съперника си при сервис, за да се стигне до 2:2. В петия гейм Димитров поведе с 40:0 при сервис на съперника и още при първата възможност за пробив успя. В шестия гейм Григор съумя да изравни след като изоставаше с 0:30 и 30:40, за да си спечели подаването и да затвърди пробива като поведе с 4:2.

Седмият гейм на втория сет предложи доста изненадващ развой на събитията и след 40:0 в полза на българския тенисист, Вавринка си взе подаването и намали изоставането си до 3:4. И двамата взеха подаванията в следващите два гейма и резултатът стана 5:4 в полза на Димитров, който сервираше за мача. С отличен гейм българинът съумя да вземе подаването си и е полуфиналист след успех и във втория сет с 6:4.