България

Гришо се класира за 1/8 финалите на US Open /видео/

Публикувана

на

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на САЩ по тенис!. В среща от третия кръг се наложи с 3:0 (7:5, 7:6 (8), 6:2) над „щастливия губещ“ от квалификациите Камил Майхжак (Полша). Това е трето достигане в кариерата на най-добрата българска ракета до тази фаза на турнира. Предишните два бяха през 2014г. и 2016г.. Тогава Димитров загуби съответно от Гаел Монфис и Анди Мъри. Сега негов съперник ще бъде 20-годишният австралиец Алекс Де Минор, който изненадващо отстрани финалиста от 2014 г. Кей Нишикори с 3:1 сета. До момента Димитров и Де Минор не са се срещали никога, а залогът на първия им мач ще бъде място на четвъртфиналите на US Open.

Григор Димитров измъкна първия сет след пробив в края, а през втората част първи проби и имаше аванс 4:1 гейма. Майхжак обаче не се предаде и успя да изравни, след което вкара сета в тайбрек, където българинът успя да навакса пасив от 2:5 точки и се наложи с 10:8. Във финалната част Димитров направи два брейка и нямаше проблеми да затвори мача с чист успех.