България

Отлично представяне на Гришо в Париж

Публикувана

на

Първата ни ракета в тениса Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Париж след успех в два сета – 7:5, 6:3 над Давид Гофен.

С това Гришо изравни най-доброто си постижение във френската столица, а и постигна втора поредна победа след като се справи на старта с французина Юго Умбер с 4:6, 6:1, 6:2. Следващият му съперник е Доминик Тийм. Поставеният под номер 5 австриец победи канадеца Милош Раонич със 7:6(5), 5:7, 6:4. Тийм е в серия от 6 последователни успеха.

Мачът между двамата ще бъде в четвъртък, а победителят ще се класира за четвъртфиналите в зала „Берси“.

Григор Димитров изигра силен мач срещу белгиеца Гофен, увеличавайки положителния си баланс срещу него на 8-1 победи. Началото бе трудно, Давид Гофен проби първата ни ракета и дръпна с 3:1, но Гришо върна пробива и го затвърди до 4:3, за да приключи сета с пробив на 0. Българинът бе още по-убедителен във втората част, като проби противника си за 4:2 и в крайна сметка го пречупи за крайното 6:3.

Още преди сблъсъка с Гофен, Гришо сподели надеждите си за по-продължително участие на последния за него турнир за сезона. „Нямах възможност да играя много в началото на сезона и го изпращам със смесени чувства, но се надявам, че ще изиграя още няколко мача тук“, заяви Григор Димитров и добави:

„Беше много странна година за мен. Претърпях първата си контузия, трябваше да се справям с неща, с които досега не ми се бе налагало да се сблъсквам. Днес в тениса психиката заема много важно място и понякога върху теб се изсипват много трудности.“