Водещи новини

Цветана Пиронкова мачка на Уимбълдън, отнесе Нейкта Бейнс за по-малко от час

Публикувана

на

Първата ни ракета при дамите се класира за третия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Великобритания, след като разгроми представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6-1 6-2.

Както и победата ѝв пърив кръг, така и днешният мач на Цвети продължи по-малко от час.

33-годишната пловдивчанка загуби само три гейма, като вчера дори записа сет на нула.

За влизане в основната схема Пиронкова, която е полуфиналистка на „Уимбълдън“ през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка – Елица Костова, отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1-6 2-6.