България
Антимафиоти нахлуха в имоти на Румен Вълка
Публикувана
преди 7 месецана
От
Ива Оприкова
Oбискират имоти на Румен Гайтански – Вълка, съобщава БНТ, цитирайки неофициални свои източници.
Гайтански е сочен за изключително приближен на почетния председател на ДПС Ахмед Доган.
След десетилетия мълчание, изведнъж Комисията за противодействие на корупцията се задейства срещу него преди по-малко от седмица – най-вече около кредити от ББР, както и изрично се споменаваше крайният получател на парите – фирми около ТЕЦ-Варна, т.е. около Ахмед Доган.
Според лаконичната информация на БНТ – действията на прокурори, служители на КПК и полицаи са именно във връзка с разследването на кредит, отпуснат на фирма на Гайтански от ББР. Нова тв допълва, че акцията тече на адреси в София и в офиси на „Кристална вода” в Кърджали (Гайтански е концесионер на чистотата и в Кърджали – през дългогодишното управление на бившия вече кмет Хасан Азис – бел. ред). По предварителна информация се претърсват и адреси, свързани с бившия директор на ББР Стоян Мавродиев.
По едно случайно съвпадение – но не изненадващо, срещу Гайтански в момента протича и масирана „кафява“ атака в т. нар. медии, под влиянието на… ясно кой.
vlastta.bg


Борисов сдаде властта: Росен Желязков сам да си търси мнозинство

КС обяви за незаконен избора на 16 депутати

Депутатите се събират извънредно за изборния скандал: Кой възпрепятства КС?

На сметката на ЕП и ЕК: Щетите по Дома на Европа след протеста на „Възраждане“ са за €180 хил.
