България
6-годишно дете в тежко състояние е транспортирано спешно със „Спартан“
Публикувана
преди 3 годинина
От
Ива Оприкова
Екипаж от ВВС със самолет „Спартан“ транспортира по спешност дете в критично състояние. Това съобщават от Министерство на отбраната.
Самолетът е излетял в 9.30 ч. тази сутрин от София към Бургас. На борда бяха лекарски екип и медицинска сестра от УМБАЛСМ „Пирогов“, бордна медицинска сестра от Военномедицинската академия и майката на детето. По препоръка на лекарския екип полетът е осъществен на ниска височина с оглед здравословното състояние на детето.
Самолетът „Спартан“ кацна обратно в 13.30 ч. на летище Враждебна, откъдето детето беше транспортирано към УМБАЛСМ „Пирогов“.
Екипажът, осъществил полета, е в състав: командир капитан Николай Георгиев, помощник-командир капитан Николай Калайджиев и борден инженер капитан Николай Михайлов, информират още от МО.
От министерството на здравеопазването посочиха, че транспортираното дете е на 6 години и е в тежко състояние.
То е с остра вирусна инфекция (грип А, преболедувало скарлатина) и искането за транспортирането му е било поискано от УМБАЛ – Бургас.
Към момента детето е приведено в Клиниката по детска анестезиология и интензивно лечение на „Пирогов“.
vlastta.bg


Илияна Йотова връчи мандата : Кои са новите министри?

Георги Георгиев от ГЕРБ напуска парламента

ЦИК при 98.33% обработени протоколи: Радев има 131 мандата,“Възраждане“ е на ръба

„Сова Харис“: 6 партии в следващия парламент

Новият МВР-шеф допусна да има чуждестранна експертиза по „Петрохан“
Календар
| П | В | С | Ч | П | С | Н |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | |||||


