Водещи новини
Тръмп: От 10 дни пия хидроксихлорохин и цинк
Публикувана
преди 5 годинина
От
Ива Оприкова
Президентът на САЩ Доналд Тръмп разкри в понеделник, че взема превантивно лекарството срещу малария хидроксихлорохин, за чийто предимства говореше, независимо от предупрежденията на медицински специалисти за негови странични ефекти.
„Приемам го от седмица и половина. По една таблетка дневно“, каза Тръмп пред журналисти. Президентът обяви, че има „нулеви симптоми“ от хидроксихлорохина. Тръмп каза, че лекарството не му е било препоръчано от лекаря му, но той по своя инициатива е поискал да му го изпише лекар от Белия дом.
„Почнах да го приемам, защото мисля, че е добро лекарство“, каза Тръмп. „Чувал съм много добри неща за него“.
Американският държавен глава каза, че приема и хранителна добавка от цинк.
Тръмп каза, че лекарството не му е било препоръчано от лекаря му, но той по своя инициатива е поискал да му го изпише лекар от Белия дом. „Почнах да го приемам, защото мисля, че е добро лекарство“, каза Тръмп. „Чувал съм много добри неща за него“.
Американският държавен глава каза, че приема и хранителна добавка от цинк. Тръмп е започнал да взима лекарството след като неговият личен асистент даде положителна проба за коронавирус, съобщава в писмо личният лекар на президента Шон Конли.
vlastta.bg


Борисов сдаде властта: Росен Желязков сам да си търси мнозинство

КС обяви за незаконен избора на 16 депутати

Депутатите се събират извънредно за изборния скандал: Кой възпрепятства КС?

На сметката на ЕП и ЕК: Щетите по Дома на Европа след протеста на „Възраждане“ са за €180 хил.
