Спорт

Стелияна Николова триумфира в многобоя в Баку

Публикувана

на

Стилияна Николова спечели шампионската титла в многобоя на Световна купа по художествена гимнастика. Състезанието се проведе в Баку, Азербайджан.

Тя завърши с актив от 133.800 на четирите удара и отличното ѝ представяне доведе до това тя да грабне титла. Това е втора титла за Николова в многобой на Световна купа, след като спечели злато в София в началото на април.

Николова е само на 17 години и е потомствен професионален атлет – нейната майка е Паулина Кръстева, двукратна световна и европейска шампионка и треньор по художествена гимнастика, а баща ѝ е футболистът Илия Дяков, двукратен шампион с ЦСКА и участник в олимпийския футболен отбор на България.

Още на 15-годишна възраст Стилияна успява да спечели златен медал на лента и сребро на топка при девойките на европейско първенство, с което постигна първа шампионска титла за България на подобен форум след 25-годишна пауза.

На състезанието в Баку второто място беше за София Рафаели от Италия, а другата наша представителка Ева Брезалиева събра сбор от 126.300 на четирите удара и успя да грабне бронзов медал.