България
Сняг и минусови температури сковаха страната
Публикувана
преди 4 годинина
От
Ива Оприкова
Температурите в цялата страна днес ще паднат, а снеговалежите ще обхванат цялата страна. В Северна България и високите полета ще вали сняг и ще се образува снежна покривка. В сутрешните часове в североизточните райони все още ще вали дъжд при отрицателни температури и ще се образуват поледици и обледеняване на проводници.
За цялата страната са обявени предупредителни кодове за опасно време. Оранжев код е в сила за 6 области в Източна България. Това са Бургаска, Варненска, Добричка, Шуменска, Разградска и Търговищка. Tам се очаква силен сняг и вятър и има опасност от образуване на поледици. За останалата част на страната кодът е жълт и предупреждението е за сняг, дъжд и силен вятър.
В по-голямата част от Южна България дъждът ще се примесва и ще преминава в сняг.
Ще духа умерен, в Източна България силен до бурен вятър от север-североизток и в Добруджа, Лудогорието и по планинските проходи ще има снежни виелици и ще се образуват преспи и навявания.
Над 30 снегорина почистват територията на областта. Затворен за движение на камиони над 12 тона е проходът Троян-Кърнаре. Пътищата се почистват и обработват от поддържащите фирми, но все пак от АПИ.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Ден за размисъл преди парламентарните избори

Как ще ги стигнем: до 300 евро бонус за пенсионерите в Гърция

Министърът на МВР: Бомбените заплахи в училищата са свързани с Русия

Вилите във Франция двойно по-евтини от панелка в „Обеля“

Дневен Хороскоп за 28.03.2023
Календар
П | В | С | Ч | П | С | Н |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |