Водещи новини

Роналдо плаче, Белгия…ликува

Публикувана

на

Европейският шампион е аут от първенството!  Белгия победи Португалия с 1:0 в осминафинален сблъсък и продължава напред. Първото полувреме течеше равностойно, единствено силен удар на Роналдо от фаул бе отразен от Куртоа.

Бомбата бе възпламенена в 42-та минута! Братът на звездата на Белгия Еден Азар – Торган, изстреля снаряд към Руи Патрисио, който прободе португалската врата – 1:0.

Веднага след началото на втората част обаче белгийците загубиха своята звезда Кевин Де Бройне,който напусна контузен, а и невъзстановен от травмата си.

В 81-та мин – намеса на Куртоа! Вратарят улови удар на Диаш с глава, засечен след изпълнение на корнер.

Веднага след това – греда за Португалия! Герейро  засече отбита топка и оставен сам стеля необезпокоявано, но в гредата!

Еврошампионите обаче не можаха да направят повече. Белгия е на 1/4 финал!  Там обаче ще има тежка задача срещу Италия.

Селекционерът Ферандо Сантош бе видимо разочарован след поражението и не успя да скрие недоволството си от отпадането.

„Играчите ми плачат в съблекалнята. Те дадоха всичко от себе си. Белгия имаха шест удара към вратата, а ние – 29. Наистина нямам думи. Вярвахме, че ако успеем да спечелим този мач, ще го направим и в следващия. Те отбелязаха, докато ние не успяхме. Това е футболът“, бяха част от първите думи на Сантош след загубата.

На четвъртфиналите Белгия ще се изправи срещу Италия.