България
Рим се превърна в сметище, заради тежък проблем с боклука
Публикувана
преди 6 годинина
От
Ива Оприкова
Доктори в Рим предупреждават за възможни рискове за здравето, причинени от препълването на контейнерите с боклук по улиците на града, в момент когато италианската столица се бори с нова криза с боклука, изострена от летните горещини, предаде Асошиейтед прес.
Извозването на боклука е десетилетен проблем за Вечния град. Рим остана без достатъчно голямо сметище, което да може да поеме 1,7-те милиона тона боклук, които се изхвърлят в италианската столица всяка година, откакто сметището Малагрота бе затворено през 2013 г.
Няколко кмета по ред от различни партии се оказаха неспособни да решат проблема с боклука в Рим, който драматично напомни за себе си, откакто Вирджиния Раджи от популисткото Движение „Пет звезди“ стана кмет на града преди три години.
Администрацията на Раджи среща разочарование и гняв от страна както на туристите, така и на жителите на Рим, заради купищата боклуци, които застрашават живота на хората и петнят имиджа на града.
„Според мен станахме като в Третия и Четвъртия свят“, каза жителката на Рим Росана Франца и добави: „Раджи трябва малко да се поразходи тук. Защото в нейния квартал, в който съм била, всичко е наред.“
Различни животни като кучета, котки и дори чайки създават сериозни рискове за здравето, защото ровят в боклука и разпространяват бактерийни инфекции чрез екскрементите и урината си, каза пред АП доктор Роберто Волпе от Националния изследователски институт.
„Най-големият риск за нас е когато си изхвърляме боклука“, каза Волпе и добави: „Има риск да пренесем заразата в дома си. Затова е важно да си мием ръцете след това.“
Представителите на градските власти, които често спорят как да бъде решен проблемът, са единодушни само за едно: проблемът с боклука се нуждае от дългосрочно решение, отбелязва АП.
Може да ви хареса!

КС обяви за незаконен избора на 16 депутати

Депутатите се събират извънредно за изборния скандал: Кой възпрепятства КС?

На сметката на ЕП и ЕК: Щетите по Дома на Европа след протеста на „Възраждане“ са за €180 хил.

Борисов: Натъжен съм от ДПС-ДПС. Най-опасен съм, когато съм тъжен
