Водещи новини

Резервите на Иран пречупиха българските волейболисти в Пловдив

Публикувана

на

Българският национален отбор по волейбол загуби от Иран с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) във втория си мач от последния минитурнир в Лигата на нациите в Пловдив. Въпреки категоричния резултат, в голяма част от двубоя българите стояха добре срещу лидера в турнира, но допуснаха голям брой непредизвикани грешки.

Поражението е девето за България в Лигата на нациите в 14 срещи. Иран записа 12-а победа и продължава да води уверено в класирането. За България обаче срещата нямаше голяма тежест, като с успеха си над САЩ в петък, волейболистите на Силвано Пранди си осигуриха оставане в Лигата на нациите.

Иран беше без част от звездите си, като лидерът Маруф така и не се появи на полето. В българския състав също имаше промени от тима, победил САЩ преди ден.

И трите гейма си приличаха като развой и преминаха през множество обрати. В решителните моменти обаче Иран стоеше по-добре и допусна по-малко грешки, които му позволиха да взима всяка една част. Воденият от Игор Колакович състав впечатли с добрата си организация на полето.

Последният гейм започна с поредица от успешни атаки и блокади на иранските волейболисти, но България отговори по прекрасен начин и обърна, за да поведе с 9:7. До втората техническа пауза ситуацията се обърна още веднъж и Иран поведе, но в заключителната част България имаше шанс дори да измъкне гейма.

Въпреки излизането на диагонала си Джавад заради травма, иранците не се пречупиха. Със силни изяви на начален удар от Масуд Голами гостите успяха да вземат и третата част с 25:21, с което затвориха и мача.