Connect with us

България

Рекорден брой граждани на ЕС работят във Великобритания въпреки Брекзит. Румънци и българи най-многобройни

Публикувана

на

Рекорден брой граждани от ЕС работят във Великобритания, въпреки прогнозите, че мнозина ще бъдат разубедени от Брекзит, пише „Таймс“. Румънците и българите са с най-голям принос за това.

През миналата година броят на работещите европейски граждани на Острова се е увеличил с около 88 хил. и то най-вече заради пристигането на повече хора от Източна Европа. А румънците и българите са в основата на този прилив на работна ръка.

Според наличните данни около 423 хил. румънци и българи работят официално във Великобритания. Броят на работещите в Обединеното кралство европейци спадна чувствително веднага след референдума за Брекзит през юни 2016 г. , но тази тенденция не се запази дълго, коментира „Таймс“.

Вестникът цитира професора по икономика от Кралския колеж в Лондон Джонатан Портъс, че въпреки че миграцията от ЕС бележи известен спад след референдума няма признаци за масово напускане на европейски граждани, а британският пазар на труда продължава да е в добро състояние, въпреки икономическата стагнация.

Facebook Comments Box
Реклама
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Advertisement

Facebook

Календар

март 2025
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Advertisement

Популярни