Последни новини
Разнобой в контраразузнавателната общност на САЩ
Публикувана
преди 5 годинина
От
Оприкова Ива
Бивша агентка на контраразузнаването на американските военновъздушни сили, избягала в Иран въпреки предупрежденията на ФБР, е разкрила на правителството в Техеран поверителна информация, включително името и задачата на тайна програма на Пентагона, предаде Асошиейтед прес, цитирайки представители на американското министерство на правосъдието.
Прокуратурата обвини вчера 39-годишната Моника Уит, че е предала свои бивши колеги от разузнавателната общност, разкривайки подробности от личния и професионалния им живот на Техеран. Четирима хакери, свързани с иранското правителство, са използвали тези данни, за да извършат кибератаки срещу служителите на контраразузнаването.
Уит привлякла вниманието на ФБР година, преди да избяга в Иран, след като посетила иранска конференция и се появила в насочени срещу САЩ видеоклипове. Тя получила предупреждение, но заявила, че няма да разкрие поверителна информация за работата си, ако се върне в Иран.
Както Уит, така и четиримата хакери бяха обвинени вчера на процес, воден в тяхно отсъствие. Те остават на свобода в Иран. Според американската прокуратура хакерите са работели за влиятелния Корпус на гвардейците на ислямската революция.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Зимата блокира българи на летището в Мюнхен

Ивайло Мирчев: Ако не се приемат промените в Конституцията, ключови министри ще подадат оставка

Заместник-главният секретар на МВР е освободен от поста

Защо всичко сякаш се върти около Пеевски?

Пълен хороскоп за месец декември 2023
Календар
П | В | С | Ч | П | С | Н |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |