България
Първа пролет като втора зима: Дъжд, сняг и ниски температури
Публикувана
преди 5 годинина
От
Ива Оприкова
Астрономическата пролет настъпва в 11:37 часа. Започва период на вдъхновение и радост. Излизаме навън и искаме да опознаем обновяващата се природа. Събраното в нашия вътрешен свят ще споделим с нашите близки, братя, сестри, приятели и колеги. Този ден е един от празниците на светлината и вярата в доброто, красивото, великото.
Днес ще е предимно облачно и от югозапад ще завали дъжд, в планинските райони – сняг. Вечерта валежите ще обхванат и Централна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 5° и 10°. Атмосферното налягане слабо ще се повиши и ще се доближи до средното за месеца.
Над Черноморието облачността ще е значителна. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури на въздуха ще са между 6° и 8°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще преобладава облачно време, с валежи от сняг. Ще духа слаб до умерен югоизточен, по високите и открити части югозападен, вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра – минус 6°.
В неделя и понеделник валежите ще продължат, има повишена вероятност за значителни количества, първия ден главно в Западна, втория – в Северна България. През нощта срещу неделя на много места в западната част от страната дъждът ще премине в сняг, в неделя валежите там ще са смесени, от дъжд и от сняг; на изток ще вали предимно дъжд. Ще духа умерен източен вятър.
През нощта срещу понеделник и в понеделник в Дунавската равнина вятърът ще стане североизточен и ще нахлуе още студен въздух. Валежите там ще са от сняг, в Лудогорието и Добруджа ще има условия за виелици и навявания. Температурите там ще са почти без дневен ход, близки до нулата.
В северозападната половина от страната ще се образува неравномерна снежна покривка от около 5 до към 20 см. В Югоизточна България температурите ще са сравнително високи, дневните ще достигат на места до към 10°; ще вали дъжд, възможна е слаба гръмотевична дейност. В югозападните райони още през деня валежите ще спрат, а до сутринта във вторник навсякъде ще спрат.
Във вторник вятърът ще отслабне и ще стане от север-североизток. Ще преобладава облачно време, главно в западните райони ще превали, предимно слаб сняг. Максималните температури в повечето места ще са между 1° и 6°.
vlastta.bg

Сърбия реши: Eкстрадират Стоян Мавродиев

Илияна Йотова връчи мандата : Кои са новите министри?

Георги Георгиев от ГЕРБ напуска парламента

ЦИК при 98.33% обработени протоколи: Радев има 131 мандата,“Възраждане“ е на ръба

„Сова Харис“: 6 партии в следващия парламент
Календар
| П | В | С | Ч | П | С | Н |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 31 | ||||||



