България
Президентът за Иво Христов: президентството не е феодална институция и всеки е свободен да прави своя избор…
Публикувана
преди 7 годинина
От
Ива Оприкова
Уважавам решението на Иво Христов да се кандидатира за евродепутат, България има нужда от свободомислещи и компетентни хора в ЕП. Това каза президентът Румен Радев пред журналисти във Велико Търново във връзка с участието на началника на кабинета му Иво Христов в листата на „БСП за България“ за евровота.
„Българската конституция ясно определя индивидуалните права и свободи. Всеки е свободен да се кандидатира за изборна длъжност и това е лично решение на г-н Христов, което аз уважавам. Всеки е свободен да бъде там, където се надява да бъде най-полезен и най-значим. Вярвам, че България има нужда от компетентни и свободомислещи представители в ЕП, които да отстояват българския интерес“, посочи президентът. По думите му президентството не е феодална институция и всеки е свободен да прави своя избор.
На въпрос дали излизането на Иво Христов от президентството е оценка за работата му, държавният глава посочи, че не е снемал доверието си от Христов.
Президентът обърна внимание и на казуса с напрежението в Габрово след нападението на продавач от група цигани.
„Гневът на хората от Габрово е разбираем – цели поколения в България израснаха с чувство за безнаказаност“, заяви Радев и допълни: „Мисля, че в България цели поколения израснаха с чувство за безнаказаност, затова и се вихри този произвол, затова и мисля, че гневът на хората от Габрово е разбираем. Основният проблем е в беззаконието и това е всеобщ проблем за държавата. Според мен трябват два паралелни подхода в този случай.
„Първият това е безкомпромисно и твърдо прилагане на закона, а вторият много важен и стратегически подход е да се води борба със социалните причини, които водят до престъпност: ниското образование, липсата на трудова заетост, липсата на чувство за отговорност пред обществото. Ето там трябва да работим“, посочи още Радев.
vlastta.bg


Сърбия реши: Eкстрадират Стоян Мавродиев

Илияна Йотова връчи мандата : Кои са новите министри?

Георги Георгиев от ГЕРБ напуска парламента

ЦИК при 98.33% обработени протоколи: Радев има 131 мандата,“Възраждане“ е на ръба

„Сова Харис“: 6 партии в следващия парламент
Календар
| П | В | С | Ч | П | С | Н |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 31 | ||||||



