Последни новини
Oткуп в криптовалута в размер на 9 млн. евро поискаха за изчезнала съпруга
Публикувана
преди 5 годинина
От
Ива Оприкова
Семейството на богат норвежки бизнесмен получи искане за откуп за отвлечената му съпруга, който да бъде платен в криптовалута, съобщи Ройтерс. 68-годишната Ан-Елизабет Хаген – съпруга на инвеститора в недвижими имоти Том Хаген, е в неизвестност от 31 октомври, но досега не беше съобщавано за нейното изчезване.
Норвежкият вестник „Верденс ганг“ съобщи, че е отправено искане за откуп в размер на 9 милиона евро (10,3 милиона долара), който да бъде платен в криптовалута. Полицията потвърди, че в дома на семейство Хаген източно от Осло е намерена бележка, в която се описвало какво ще се случи на жената, ако откупът не бъде платен. Органите на реда заявиха, че няма заподозрени по случая.
Том Хаген е един от най-богатите хора в Норвегия, като се смята, че богатството възлиза на почти 1,7 милиарда норвежки крони (2 милиарда долара) през 2018 г.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Лена Бориславова стана майка на момиченце

Откриха чешма в памет на Милен Цветков

Асен Василев: Възобновява се вноса на украинско зърно, за да ядем по-евтини храни

Отиде си склупторът Ставри Калинов
