България
Отиде си любим учител на редица поколения журналисти
Публикувана
преди 2 годинина
От
Ива Оприкова
Почина доц. Джими Найденов, един от най-обичаните преподаватели във Факултета по журналистика и масова комуникация към Софийския университет „Свети Климент Охридски“.
Димитър Найденов – Джими е роден на 18 ноември 1958 г. в София. Завършил е Факултета по журналистика и масова комуникация в СУ „Св. Климент Охридски“. Автор е на книгите „Пресжурналистика“ и „Фейк нюз“, която е за фалшивите новини. Дългогодишен преподавател във Факултета по журналистика и масова комуникация, обучил студенти от множество випуски, главен асистент в катедра „Пресжурналистика и книгоиздаване“.
Освен преподавател по журналистика Джими Найденов също беше експерт в пиара и на теория, и на практика. Беше сред най-търсените специалисти в областта на политическия пиар, защото умееше ясно и картинно да обяснява не само същността на политическия процес, но и нуждата от конкретен имидж на участниците в него
Негови приятели и възпитаници споделят за уменията му като преподавател.
„Отиде си от този свят сеньор Джими Найденов. Каквото и да напиша, все ще е недостатъчно. Мисълта и словото бяха неговите оръжия, а с тях беше въоръжен до зъби. Тръгна си, бих казал махна се от този свят и остави примера си на учител, експерт и приятел. Бог да го прости“, написа Евгени Петров.
„Днес си е отишъл Джими. Дължа му много в професионалната си кариера, и никога не съм могъл да му се отплатя подобаващо. Той беше преподавателят, който ни подбутваше да мислим като студенти, той ни намираше работа в най-добрите редакции, той винаги подкрепяше с препоръка, полезен контакт, или идея. В най-трудните първи години на Булфото, Джими направи много, за да си стъпим на краката, и се радваше на всеки наш успех. В последните години не му беше леко, но запази добър дух до края. Дано и аз да успея да направя за други хора толкова, колкото направи той за мен“, написа във Фейсбук Евгени Димитров от Булфото.
Имаше превъзходно чувство за хумор, без да е надменно, въпреки огромните му познания и красивия му ум. Заради неговото сладкодумие, интересните лекции и доброто му отношение към студентите, всички те го обичаха безкрайно и не пропускаха часовете му. Дори в месеците, когато беше болен, те се струпваха в дома му, за да го слушат. А той умееше да поднася научната материя достъпно, смесвайки я неподражаемо с уроци за живота. Така остави дълбоки следи у всички, били негови ученици в университета. Ще ни липсва много“, отбелязва още Паола Хюсеин в „24 часа“.
vlastta.bg


КС обяви за незаконен избора на 16 депутати

Депутатите се събират извънредно за изборния скандал: Кой възпрепятства КС?

На сметката на ЕП и ЕК: Щетите по Дома на Европа след протеста на „Възраждане“ са за €180 хил.

Борисов: Натъжен съм от ДПС-ДПС. Най-опасен съм, когато съм тъжен
