Спорт

„Орлите“ в мач на честта срещу „Байер“ (Леверкузен)

Публикувана

на

„Лудогорец“ играе тази вечер от 19:55 часа срещу „Байер“ (Леверкузен) в предпоследния си мач от група А на Лига Европа.  Мачът е за престиж за разградчани, тъй като те загубиха шансове да продължат напред в надпреварата. Момчетата на Антони Здравков имат 2 точки на третата позиция, с колкото е и четвъртия АЕК Ларнака.

„Орлите“ от Разград загубиха шансове да продължат в 1/16-финалите, след като постигнаха едва две равенства досега, докато германският тим си осигури класирането напред.

Треньорът на съперника Хайко Херлих призна, че ще пусне част от футболистите, които играят по-рядко, но това не означава, че „Байер“ няма да търси победата, тъй като целта пред отбора е да спечели първото място в групата.

Двубоят е важен за „Лудогорец“ и от финансова гледна точка, тъй като победите в Лига Европа носят по 570 000 евро, а равенството – 190 000 евро. Победителят в групата прибира 1 милион, което дава мотивация на „Байер“. Мачът има значение и за клубния коефициент на „орлите“, защото през следващия сезон ще отпадне този от 2014/2015 година.