Connect with us

България

Mая зове за обединение: ДБ и партията на Кирил Петков ще бъдат първа политическа сила

Публикувана

на

Призовавам за обединение „Демократична България“ и новата формация около Кирил Петков и Асен Василев. Такава платформа може да се бори за първа политическа сила. Време е да се преглътне егото на отделните политически лидери и да се участва в следващите избори с ясна перспектива за българските граждани.

Това заяви днес председателят на Гражданската платформа „Изправи се.БГ“ Мая Манолова в предаването „Политически некоректно“ с водещ Силвия Великова по БНР.

Предизвикателството е да има обединение, което да направи редовно правителство на промяната и да продължи с ревизия на предишното управление, подкрепа за бизнеса и уязвимите, допълни тя и подчерта, че от „Има такъв народ“ имат други планове.

Манолова e сигурна, че „Изправи се.БГ“ ще прескочат парламентарната бариера.

„Има нужда от нови играчи на политическата сцена. Ние дали сме стари партии, все пак участвахме в два парламента. По-важно е тук кои от формациите на промяната наистина искат да демонтират мафиотския модел, кои искат съдебна реформа. Това се видя в 46-ото НС. Видя се кои не искат да има съдебна реформа. А там в спецпрокуратурата и спецсъда има звена за поръчки за репресивни действия – властта си има бухалка“, заяви тя пред БНР.

В 46-тия парламент ясно се видя кои формации стоят твърдо зад съдебната реформа и закриването на специализираните съд и прокуратура. Твърдението на един от кандидатите за правосъден министър от ИТН, че протестите срещу Борисов и Гешев са били платени, поставя тази парламентарна група в определен сектор, заяви Манолова.

Манолова бе категорична, че правителство на всяка цена е неприемливо, защото това означава правителство с влияние или с подкрепа от ГЕРБ и ДПС.

Решението е да има голяма формация без ГЕРБ и ДПС, която да разгради модела, да даде справедливост на хората и да реформира секторите, които продължават да са завзети от мутрите, каза Манолова.

vlastta.bg

Facebook Comments Box
Реклама
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Advertisement

Facebook

Календар

февруари 2025
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728 
Advertisement

Популярни