България

Лудогорец отново на върха след победа над Черно море

Публикувана

на

Лудогорец оцеля във варненския ад и отново е на върха! Това стана факт след изключително трудна победа на орлите с 2:1 над Черно море в мач от шестия кръг на Висшата лига, който бе изгледан от над 6000 зрители на „Тича“.

Резултата откри Родриго (28), а  Дан Битон (32) бързо изравни. В 74-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори и победен гол за гостите, които през повечето време бяха надиграни от моряците, но в крайна сметка успяха да отмъкнат трите точки.

С основна заслуга за това развитие на нещата бе реабилитираният Марселиньо. Бразилецът влезе на терена в 72-ата минута и само 120 секунди по-късно асистира на Кешерю за победния гол. В 86-ата минута Марселиньо отново излезе на преден план, след като фаулира Попов и съдията Ивайло Стоянов го изгони с втори жълт и респективно червен картон.