България

Кириос забърка скандал на Уимбълдън

Публикувана

на

Австралиецът Ник Кириос не пропусна да се забърка в скандал по време на мача с Рафаел Надал от втория кръг на „Уимбълдън“. Той взе сет, но все пак загуби от испанеца с 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:7(3). При едно разиграване по време на двубоя Кириос се опита да нацели в тялото с топката своя съперник, а след мача не само призна, че това не е било случайно, но дори обяви, че няма да се извини.

„За какво да се извинявам? Спечелих точката. Това исках, опитах да го нацеля“, призна чистосърдечно Кириос. И „анализира“ защо според него това не е проблем: „Пичът има… колко титли от Шлема? Колко пари в сметката в банката? Може да поеме един удар с топка в тялото“.

През цялото време на мача австралиецът не спря да се разправя със съдията на стола, че допуска Надал да губи твърде много време между точките. „Съдията беше ужасен. Правилото е да се играе според скоростта на сервиращия. Защо всеки път трябва да чакам Рафа да влезе в своя ритъм? Мисля, че начинът, по който се справяше с мача, беше лош“, коментира Кириос.

Световният номер 2 въобще не пожела да влезе в стилистиката на Кириос и коментира двубоя така: „Беше тежък мач срещу труден съперник. Много съм щастлив от начина, по който се справих с напрежението. Много съм щастлив, че в тайбрека на третия и четвъртия сет подходих с правилната настройка“. За Надал това беше победа номер 50 на „Ол Иглънд Клъб“, а следващият му съперник ще е Жо-Вилфред Цонга (Фр).

Италианецът Батео Беретини пък сложи край на кариерата на кипъреца Маркос Багдатис като го победи с 6:1, 7:6(4), 6:3. Бившият №8 в света напуска тура на 34 години, с 4 титли и финал на Australian Open зад гърба си. Багдатис бе обявил, че след „Уимбълдън“ ще се оттегли от тениса, тъй като вече не може да справя с непрекъснатите контузии и иска да отделя повече време на семейството си.

При жените германката Ангелик Кербер няма да защитава титлата си в Лондон, след като загуби във втория кръг от американката Лорън Дейвис с 6:2, 2:6, 1:6. В следващия кръг Дейвис ще играе с испанката Карла Суарес Наваро. Поставената под номер 4 в схема Кики Бертенс (Хол) също бе много близо до сензационно отпадане, но успя да се справи след 3:6, 7:6(5), 6:2 срещу Тейлър Таунсенд (САЩ). Любимката на британската публика Йохана Конта се класира за третия кръг след лесна победа с 6:3, 6:4 над чехкинята Катержина Синякова.

Напред продължава и Елина Свитолина (Укр) след успех над Мария Сакари (Гър) с 6:3, 6:7(1), 6:2.