Connect with us

Водещи новини

Живот след мандата: Доналд Тръмп ще заживее в Мар-а-Лаго във Флорида

Публикувана

на

Доналд Тръмп планира да заживее в курорта си Мар-а-Лаго във Флорида, закъдето ще отпътува сутринта на 20 януари – деня, в който Джо Байдън официално ще встъпи в длъжност.

Според източници на Bloomberg част от персонала на Белия дом ще продължи да работи за президента и след края на мандата му или за неговия зет Джаред Къшнър.

Мар- а -Лаго

Междувременно във Вашингтон Държавният департамент е отправил покана към Байдън и съпругата му Джил в деня преди инаугурацията да отседнат в „Блеър Хаус“, позната още като къщата за почетни гости на държавния глава, намираща се близо до основната му резиденция, Белия дом.

Преди седмица Тръмп обяви, че няма да присъства на церемонията по предаване на властта.

Вчера стана ясно, че част от децата на президента също обмислят да се преместят на фона на прекратяването на бизнес отношенията на Trump Organization с редица компании в Ню Йорк Сити.

Според източници на „Ню Йорк Поуст“ Доналд Тръмп-младши, придружен от 51-годишната си приятелка Кимбърли Гилфойл, се мести във Флорида, следвайки стъпките на по-малката си сестра, Иванка, която заедно с Джаред Къшнър вече си купи  имот за 30 млн. долара на остров „Индиан крийк“ в Маями, където иска да се премести и Тифани Тръмп.

Мар-а-Лаго се различава от традиционните клубове, които обикновено са закрити и обединяват хора с определена професия или интереси. Всеки, който има пари за членски внос, може да стане член на клуба, собственост на президента.

Ако кандидатът за член на клуба има възможност да внесе 200 хил. долара входна такса, тогава той най-вероятно ще бъде приет. Впрочем както членовете, така и нечленуващи в клуба могат да наемат помещенията на Мар-а-Лаго за различни събития, ако финансовото им състояние го позволява.

Доналд Тръмп купи имота през 1985-а, след като той остана без собственик в продължение на над 10 години. Когато Марджъри Пост почина през 1973 г., тя завеща имението на правителството на САЩ като „зимен Бял дом“, но президентите Ричард Никсън, Джералд Форд и Джими Картър не приеха подаръка. През 1981 г. имението бе прехвърлено на фондацията „Пост“, а през 1985-а то стана собственост на Тръмп срещу 8 млн. долара и той се нанесе в него с тогавашната си съпруга Ивана.

Жителите на Палм Бийч никога не са харесвали особено милиардера и през 90-те между градските власти и Тръмп се проведоха няколко съдебни дела. Бизнесменът твърди, че е бил „преследван за провеждане на политика на отворени врати в затворен град“.

През 2006-а Палм Бийч глоби Тръмп с 1250 долара на ден за извънгабаритни знамена на територията на клуба; конфликтът беше разрешен и Тръмп се съгласи да дари 100 хил. долара за благотворителност.

Повечето клубове в Палм Бийч имат строги ограничения за политиката за членство, като твърдят, че те нямат нищо общо с расата, религията или цвета на желаещите да се присъединят към клуба.

В Мар-а-Лаго няма подобни ограничения, тук за гостите има бар и постоянно поддържан бюфет, които предлагат огромен избор от лакомства. Колкото до вечерите, те се сервират в съдове от античен порцелан, собственост на семейство Пост.

По-голямата част от Мар-а-Лаго е скрита зад живи плетове, но откъм булевард „Южен океан”, където растителността е по-ниска, се виждат и имението, и басейна с раирани чадъри.

Всичко в къщата, разположена върху площ от над 10 хил. кв. метра е обмислено до най-малкия детайл, стените и таваните са боядисани и декорирани ръчно.

Десетки стаи са останали непокътнати и са запазили оригиналния интериор, а членовете на клуба могат да отсядат в тях. Има,  например, „испанската стая“ с позлатен таван и „холандската стая“, облицована със сини и бели холандски плочки.

vlastta.bg

Facebook Comments Box
Продължете четенето
Реклама
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Популярни