Спорт

Лошата серия за Григор продължава: напуска Пекин след слаб мач срещу Лайович

Публикувана

на

Григор Димитров отпадна от силния турнир в Пекин след загуба с 4:6, 6:2, 4:6 от сърбина Душан Лайович, №55 в световната ранглиста.

Играта на българина бе на приливи и отливи, а след като се измъкна от трудна ситуация в решителната част, подари победата на съперника с две двойни грешки в ключов момент.

Българският тенисист престоя на корта час и 51 минути срещу 55-ия в световната ранглиста. Димитров не успя да преодолее втория кръг и не показа играта си от първата среща с Тенис Сандгрен, когато победи в два сета.

В решителната част Димитров отново бе много неубедителен в първото си подаване и бе пробит. В петия гейм българинът отрази два брейкбола, за да не позволи изоставане с втори пробив.

Импулсът от трудно спечеления гейм произведе нужния ефект и с много стабилно представяне на ретур първата ни ракета осъществи рибрейк за 3:3, след което обърна резултата в своя полза, печелейки безпроблемно подаването си на 15.

В 9-ия гейм при 4:4 Димитров подари мача на Лайович. Първата ни ракета направи двойна грешка за 15:30, след което последва интересна точка, в която бе преодолян на мрежата с цената на два скрити мачбола. Тогава последва втора двойна грешка и след почивката сърбинът щеше да сервира за място на четвъртфиналите.

Загубата оставя Димитров в ситуация да няма два спечелени поредни мача вече близо два месеца. За последно това се случи в началото на август на турнира от сериите „Мастърс“ в Торонто.