Спорт

Гладиаторска битка за Купата на България: „Лудогорец“ срещу ЦСКА-София

Публикувана

на

„Лудогорец“ и ЦСКА-София ще се борят за победа  днес от 18:30 часа на стадиона в Разград в четвъртфинал за Купата на България. Играе се един мач, така със сигурност ще има победител.

Това е първият от три двубоя между два от големите съперници в родния футбол тази пролет. В събота „червените“ ще гостуват на „Лудогорец арена“ още веднъж – от Първа лига. По-нататък ще има шампионатна битка и на стадион „Българска армия“. В първенството шампионите имат само три точки аванс, но сега на дневен ред е сблъсъкът в националния турнир.

„Лудогорец“ е без двама контузени – вратарят Пламен Илиев и нападателят Якуб Шверчок. Това едва ли ще се отрази, тъй като треньорът Стойчо Стоев разполага с доста други футболисти. Формата на „зелените“ е колеблива, но те поне са показали, че срещу силните играят мотивирано.

В ЦСКА-София настроението е приповдигнато – тимът набира скорост след трудния старт на пролетния дял. Любослав Пенев не може да разчита на левия защитник Ангел Лясков, но и той разполага с добра алтернатива. Николай Йорданов ще съдийства на срещата. При равенство в редовните 90 минути ще има продължения и евентуално дузпи.

„По никакъв начин нито аз, нито футболистите ще подценим двубоя за Купата на България. Ясно е, че мачът за първенството е от по-голямо значение, но и срещата за купата има стойност“, каза Стойчо Стоев. „ЦСКА е в по-добро спортно-техническо състояние от „Левски“ в момента, но това не значи, че е по-добър отбор. Просто в момента ЦСКА са ни най-сериозният ни опонент“, добави той.

Колегата му Любослав Пенев заяви: „Ще играем футбол. И ще искаме да победим чрез футбол“.

И двамата заявиха, че е възможно заради високите страсти да има напрежение и провокации. Пенев изтъкна, че е задача на футболистите му да действат умно и да се предпазват от подобни ситуации.

Дотам снощи стигнаха „Етър“ и „Локомотив“ (Пловдив), които трябваше да си бият по 20 удара от 11-те метра, за да излъчат победител на стадион „Ивайло“ (1:1 в редовното време и продълженията). Това е тимът на Локо, който е първият полуфиналист. Останалите четвъртфинали са в четвъртък.