Connect with us

България

ГЕРБ представят листата си за евровота

Публикувана

на

ГЕРБ ще представят днес листата си за европейските избори. Управляващите ще сe явят съвместно със Съюза на демократичните сили. 

От общата листа на двете партии за изборите на 26 май вече са известни двамата участници от страна на сините – това са Александър Йорданов, който ще заеме избираемото 6 място, и Илия Лазаров на последна позиция.

Имената на номинираните от ГЕРБ се очакват с особен интерес, след като зам.-председателят на партията и шеф на предизборния й щаб Цветан Цветанов напусна постовете си в парламента заради „апартаментгейт“. Според анализатори това кой ще е в списъка на ГЕРБ за ЕП ще покаже и дали е отслабнало влиянието на Цветанов в партията.

Вчера Цветанов заяви, че в евролистата на ГЕРБ ще има компетентни и знаещи хора, които познават функциите на европейските институции и имат признанието на европейските лидери. Той прогнозира, че със съобщаването на имената от БСП ще се чуят всякакви неверни неща. Той прогнозира, че ГЕРБ ще има 6, 7, а „защо е и 8″ евродепутати.

В нашата листа обаче няма нито един кандидат с обвинение за пране на пари или изобщо някакво обвинение“, каза още Цветан Цветанов и подчерта, че предстои много мръсна предизборна кампания.

Очаква се листата на ГЕРБ да води еврокомисарят Мария Габриел, след като в средата на март стана ясно, че тя е получила най-много номинации от структурите на партията. На избираеми места според предварителната информация ще са още сегашните евродепутати Андрей Ковачев, Ева Майдел и Андрей Новаков. Изпадат Владимир Уручев и Асим Адемов, а според гербери за място в ЕП се спряга и бившият министър на европредседателството ни Лиляна Павлова.

vlastta.bg

Facebook Comments Box
Реклама
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Advertisement

Facebook

Календар

юли 2025
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Advertisement

Популярни