Няма да спра проекта, ако това питате, каза днес пред журналисти министърът на екологията Емил Димитров по повод строежа на плажа Алепу. В началото на юни премиерът Бойко Борисов изпрати шефове в ДНСК лично да проверят какво се строи там. Върховната административна прокуратура разпореди незабавна проверка заради медийните публикации и гражданското недоволство срещу строежа, обявен като „подпорна стена“, който се оказа бъдещ хотелски комплекс.
Екоминистърът Емил Димитров – Ревизоро не е променил твърдата си позиция, че няма да спре проекта в местността Алепу, предизвикал публично възмущение. Въпреки че вчера прокуратурата поиска разрешението за строеж на името на „Алепу вилидж“ от 10 септември 2018 г. да се обяви за нищожно и да се спре изпълнението му, министърът днес продължи да твърди, че изчаква прокуратурата да се произнесе. На обекта в момента не се работи, тъй като първият етап, който потресе обществеността, е завършен, а вторият – строежът на хотелския комплекс, не е започнал.
„Няма да спра проекта, ако това питате. Знам, че ви е мерак на всичките да ходя като една екологична бухалка и да спирам навсякъде на когото каквото не му харесва“, сопна се на репортерите в Бургас Ревизоро, видимо изнервен. За проекта той коментира така: „Видях го по телевизията, много интересен обект. Не ми прилича на защитна стена, но предполагам, че пред него ще има хотел. Може би по проект е много хубав хотел“.
Министърът заяви още, че очаква да чуе собственикът на обекта какво смята да прави. „Непрекъснато слушам проектантът за кого бил женен, на охраната коя била тъща му, а не този, който е поръчал проекта, той да излезе и да каже какво прави“. Ревизоро визира арх. Ангел Захариев, съпруг на външния министър и управител на архитектурното бюро, изготвило проекта за грандиозното застрояване на плажа.
По същия начин екоминистърът охули журналистите и защо го питат за проблемите с новите промени относно режимите за управление на защитените зони от европейската мрежа „Натура 2000“. Срещу проекта от 2 години текат протести, тъй като природозащитниците смятат, че с промените, подготвени от бившия министър Нено Димов и внесени в парламента от наследника му, ще се премахне защитата на тези зони и ще се отстранят учените от процеса на вземане на решения.
„От 2 години този проект стои и чака и никога не могат да се наредят какво да бъде. Премахнахме голяма част от текстовете в проекта и оставихме минимума, като се съобразихме с мнението на всички. Сега се намират хора, които се чудят как да го рестартират. Като няма закон, ще има хора, които ще питат защо няма закон“, заяви Димитров.
vlastta.bg