България

ЦСКА с победа в дербито с Левски, титлата се решава в последния кръг

Публикувана

на

Шампионската титла в Първа лига ще се реши драматично в последния кръг. Интригата за върха се запази, след като и двата претендента – „Лудогорец“ и ЦСКА, записаха победи. „Орлите“ спечелиха гостуването си на „Ботев“ (Пд) с 2:0, а пред 10 000 фенове „червените“ успяха да спечелят вечното дерби с „Левски“ също с 2:0. Така разликата между двата тима се запази на само една точка. В последния кръг „Лудогорец“ е домакин на „Черно море“, а ЦСКА приема „Ботев“ (Пд). Загубата за „сините“ в дербито пък ги лиши от надеждата да се класират на второ място и така със сигурност ще играят бараж със „Славия“ или „Етър“, за да си осигурят евроквота.

На стадион „Васил Левски“ двата отбора изнесоха изключително слабо първо полувреме, в което на практика липсваха голови положения. В последните минути на първата част тежка контузия получи защитникът на ЦСКА Иван Турицов. Младокът, който получи и повиквателна за националния отбор от новия селекционер Красимир Балъков, бе съсечен в гръб от Паулиньо и усука лошо коляното си, като съмненията са за скъсани кръстни връзки.

В началото на втората част ЦСКА имаше претенции за дузпа заради игра с ръка на Унтонджи, но съдията Драгомир Драганов не отсъди наказателен удар. В крайна сметка обаче „червените“ успяха да вкарат гол в 70-ата минута чрез Тиаго. Португалецът стреля от фаул и топката се удари в гърба на Станислав Костов, а след рикошета влезе във вратата на Николай Михайлов.

До края „Левски“ се опита да стигне до изравнителен гол и на терена се появи Валери Божинов. Вместо изравнително попадение обаче символичните домакини допуснаха втори гол, отбелязан от Евандро. Така ЦСКА записа първа победа над „сините“ този сезон, а в последните минути Нуно Рейш бе изгонен заради втори жълт картон, оставяйки „Левски“ с човек по-малко на терена.

По същото време на стадиона в Пловдив „Лудогорец“ нямаше проблеми и взе с лекота гостуването си с 2:0. Точни за разградчани бяха Швиерчок и Кешеру, а през първото полувреме гостите изпуснаха дузпа чрез Моци.