Connect with us

България

Цончо Ганев оглави комисията по туризъм, Иван Ченчев – комисията по култура

Публикувана

на

Депутатите избраха лидера на „Възраждане“ Костадин Костадинов за председател на комисията по политиките за българите извън страната, а лидерът на „Български възход“ оглави антикорупционната комисия.  ДБ оглави икономическата комисия, а ГЕРБ-СДС – енергийната.

Двете проруски формации в парламента – „Възраждане“ и БСП, ще ръководят по три комисии. Партията на Костадин Костадинов оглави комисиите по регионална политика, тази за българите в чужбина и комисията по туризъм. Председатели на трите комисии ще са Коста Стоянов, Костадин Костадинов и Цончо Ганев.218 депутати без нито един глас „против“ избраха за председател на комисията по икономическа политика и иновации Мартин Димитров. Негови заместници станаха Александър Иванов от ГЕРБ, Даниел Лорер от ПП, Климент Джопов и Петър Кънев от БСП.

Бившият енергиен министър Делян Добрев застана начело на енергийната комисия.

Зам.-председатели ще му бъдат Радослав Рибарски от ПП, Рамадан Аталай от ДПС- зам.-председател, социалистът Драгомир Стойнев и Ивайло Мирчев от ДБ.

ГЕРБ взе и комисията по външна политика, както и тази по отбрана.

Начело на външната застана бившият външен министър Екатерина Захариева, а заместници ще й бъдат депутатите от ПП Венцислава Любенова, Ангел Георгиев от „Възраждане“, Деян Дечев от БСП и Виолета Комитова от „Български възход“. Председател на комисията по отбрана е Христо Гаджев.

Бившият министър на образованието Красимир Вълчев от ГЕРБ ще ръководи комисията по образование, а друг бивш министър – Николай Денков от ПП е сред заместниците му. Комисията за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество ще бъде ръководена отново от депутат от ГЕРБ – Анна Александрова.

„Възраждане“ получи председателското място в комисията по регионална политика. Оглави я депутатът Коста Стоянов.

Комисията по европейски въпроси отиде при ПП.

Оглави я Деница Симеонова. Във втори пореден парламент председател на комисията по здравеопазване ще бъде Антон Тонев от ПП.

БСП взе социалната комисия в лицето на бившия социален министър Георги Гьоков, зам.-председатели ще му бъдат Деница Сачева от ГЕРБ, Искрен Арабаджиев от ПП, Севим Али от ДПС и Георги Георгиев от „Възраждане“. За БСП беше отредена и транспортната комисия, която беше оглавена от Георги Свиленски, който беше избран без нито един глас „против“, а изборът му бе съпътстван от аплодисменти. Това предизвика водещия заседанието зам.-председател на НС Йордан Цонев да се обърне на шега към „групата за аплодисменти“. „Знаете ли в оперните театри как ги наричат – клакьори“, ограмоти той депутатите.

Комисията по култура и медии ще се ръководи също от БСП. За председател беше избран Иван Ченчев. Тома Биков от ГЕРБ стана зам.-председател заедно с Христо Петров – Ицо Хазарта, от ПП в компанията на друг музикант – Стоян Михалев от ДБ. Ерджан Ебатин е зам.-председателят от името на ДПС.

Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред ще се ръководи от ДПС – Хамид Хамид стана неин председател. Негови заместници ще бъдат Мануил Манев от ГЕРБ, Рена Стефанова от ПП, Цвета Рангелова от „Възраждане“ и Иван Иванов от БСП. Движението взе председателския пост и на комисията по околна среда и води. Бившият екоминистър Станислав Анастасов стана неин шеф. Заместник-председатели ще бъдат Татяна Султанова от ПП, Манол Генов от БСП, Георги Самандов от „Български възход“.

Стефан Янев стана и председател на комисията по превенция и противодействие на корупцията.

Ето кои депутати влизат във всяка от 20 комисиите, чиито състав е гласуван към момента:

Комисия по бюджет и финанси

  • Петър Чобанов, ДПС – председател;
  • Венко Сабрутев, ПП – зам.-председател;
  • Владислав Панев, ДБ – зам.-председател;
  • Кирил Ананиев, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Румен Гечев, БСП – зам.-председател;
  • Александър Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Асен Василев, ПП – член;
  • Байрам Байрам, ДПС – член;
  • Богдан Боцев, БСП – член;
  • Венеция Нецова-Ангова, ПП – член;
  • Делян Добрев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Димо Дренчев, Възраждане – член;
  • Ивайло Шотев, ПП – член;
  • Иво Русчев, Възраждане – член;
  • Ирена Димова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Искрен Митев, ПП – член;
  • Йордан Цонев, ДПС – член;
  • Красимир Вълчев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Лилия Недева, Български възход – член;
  • Марин Димитров, ДБ – член;
  • Теменужка Петкова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Цончо Ганев, Възраждане – член.

Комисия по икономическа политика и иновации

  • Мартин Димитров, ДБ – председател;
  • Александър Иванов, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Даниел Лорер, ПП – зам.-председател;
  • Климент Шопов, Възраждане – зам.-председател;
  • Петър Кънев, БСП – зам.-председател;
  • Андрей Рунчев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Байрам Байрам, ДПС – член;
  • Борис Аладжов, Възраждане – член;
  • Десислава Трифонова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Димитър Недялков, ПП – член;
  • Жечо Станков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Иво Атанасов, ПП – член;
  • Искрен Митев, ПП – член;
  • Йордан Иванов, ДБ – член;
  • Лилия Недева, Български възход – член;
  • Мартин Харизанов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Михал Камбарев, ПП – член;
  • Небие Кабак, ДПС – член;
  • Павлин Кръстев, ДПС – член;
  • Румен Гечев, БСП – член;
  • Румен Христов, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия по енергетика

  • Делян Добрев, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Драгомир Стойнев, БСП – зам.-председател;
  • Ивайло Мирчев, ДБ – зам.-председател;
  • Радослав Рибарски, ПП – зам.-председател;
  • Рамадан Аталай, ДПС – зам.-председател;
  • Александър Ненков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Анджей Джандев, ДПС – член;
  • Васил Стефанов, ПП – член;
  • Венко Сабрутев, ПП – член;
  • Владимир Табутов, ПП – член;
  • Владислав Панев, ДБ – член;
  • Георги Самандов, Български възход – член;
  • Ешереф Ешереф, ДПС – член;
  • Жечо Станков, ГЕРБ-СДС- член;
  • Иван Петков, БСП – член;
  • Искра Михайлова, Възраждане – член;
  • Калоян Икономов, ПП – член;
  • Мария Белова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Николай Костадинов, Възраждане – член;
  • Росица Кирова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Станислав Анастасов, ДПС – член;
  • Стоян Таслаков, Възраждане – член;
  • Теменужка Петкова, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление

  • Коста Стоянов, Възраждане – председател;
  • Борислав Гуцанов, БСП – зам.-председател;
  • Манол Генов, БСП – зам.-председател;
  • Настимир Ананиев, ПП – зам.-председател;
  • Росица Кирова, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Александър Ненков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Андрей Цеков, ПП – член;
  • Богомил Петков, ПП – член;
  • Виолета Комитова, Български възход – член;
  • Ешереф Ешереф, ДПС – член;
  • Илтер Садъков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Йордан Терзийски, ПП – член;
  • Кирил Петков, ПП – член;
  • Константина Петрова, Възраждане – член;
  • Младен Шишков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Надежда Йорданова, ДБ – член;
  • Николай Костадинов, Възраждане – член;
  • Николай Нанков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Петя Аврамова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Танер Али, ДПС – член;
  • Халил Летифов, ДПС – член;
  • Цветан Енчев, ДПС – член.

Комисия по външна политика

  • Екатерина Захариева, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Ангел Георгиев, Възраждане – зам.-председател;
  • Венцислава Любенова, ПП – зам.-председател;
  • Виолета Комитова, Български възход – зам.-председател;
  • Деян Дечев, БСП – зам.-председател;
  • Анджей Джандев, ДПС – член;
  • Георг Георгиев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Даниел Лорер, ПП – член;
  • Даниел Митов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Ивайло Шотев, ПП – член;
  • Ивелин Първанов, Възраждане – член;
  • Имрен Мехмедова, ДПС – член;
  • Кристиан Вигенин, БСП – член;
  • Павел Христов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Радослав Василев, ПП – член;
  • Стоян Михалев, ДБ – член;
  • Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия по въпросите на Европейския съюз

  • Деница Симеонова, ПП – председател;
  • Александър Николов, Български възход – зам.-председател;
  • Ализан Яхова, ДПС – зам.-председател;
  • Стоян Таслаков, Възраждане – зам.-председател;
  • Томислав Дончев, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Андрей Гюров, ПП – член;
  • Асен Василев, ПП – член;
  • Галя Желязкова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Деница Николова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Десислава Трифонова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Драгомир Стойнев, БСП – член;
  • Драгомир Драганов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Ертен Анисова, ДПС – член;
  • Кристиан Вигенин, БСП – член;
  • Николай Денков, ПП – член;
  • Станислав Стоянов, Възраждане – член;
  • Христо Иванов, ДБ – член.

Комисия по отбрана

  • Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Георги Георгиев, ПП – зам.-председател;
  • Джейхан Ибрямов, ДПС – зам.-председател;
  • Николай Дренчев, Възраждане – зам.-председател;
  • Атанас Славов, ДБ – зам.-председател;
  • Атанас Зафиров, БСП – член;
  • Богомил Петков, ПП – член;
  • Григор Захариев, Български възход – член;
  • Димитър Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Елхан Кълков, ДПС – член;
  • Ивелин Първанов, Възраждане – член;
  • Ивелин Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Младен Маринов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Петър Кънев, БСП – член;
  • Радослав Рибарски, ПП – член;
  • Томислав Дончев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Христо Симеонов, ПП – член.

Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред

  • Хамид Хамид, ДПС – председател;
  • Иван Иванов, БСП – зам.-председател;
  • Маноил Манев, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Рена Стефанова, ПП – зам.-председател;
  • Цвета Рангелова, Възраждане – зам.-председател;
  • Атанас Атанасов, ДБ – член;
  • Ахмед Ахмедов, ДПС – член;
  • Бойко Рашков, ПП – член;
  • Бойко Клечков, БСП – член;
  • Григор Захариев, Български възход – член;
  • Ивелин Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Кирил Петков, ПП – член;
  • Любен Иванов, ДБ – член;
  • Марин Маринов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Младен Маринов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Мустафа Карадайъ, ДПС – член;
  • Петър Петков, Възраждане – член;
  • Пламен Тачев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Радостин Василев, ПП – член;
  • Христо Терзийски, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения

  • Даниел Митов, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Атанас Зафиров, БСП – зам.-председател;
  • Атанас Атанасов, ДБ – зам.-председател;
  • Ахмед Ахмедов, ДПС – зам.-председател;
  • Бойко Рашков, ПП – зам.-председател;
  • Бойко Клечков, БСП – член;
  • Десислава Атанасова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Елхан Кълков, ДПС – член;
  • Ивайло Чорбов, Възраждане – член;
  • Ивайло Мирчев, ДБ – член;
  • Николай Дренчев, Възраждане – член;
  • Петър Петров, ПП – член;
  • Стефан Янев, Български възход – член.

Комисия по труда, социалната и демографската политика

  • Георги Гьоков, БСП – председател;
  • Георги Георгиев, Възраждане – зам.-председател;
  • Деница Сачева, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Искрен Арабаджиев, ПП – зам.-председател;
  • Севим Али, ДПС – зам.-председател;
  • Адлен Шевкед, ДПС – член;
  • Галя Желязкова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Даниел Дашева, Български възход – член;
  • Димитър Гечев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Ивайло Папов, Възраждане – член;
  • Иван Червенков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Иван Манев, ПП – член;
  • Илиана Жекова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Илина Мутафчиева, ДБ – член;
  • Корнелия Нинова, БСП – член;
  • Николай Табаков, ДБ – член;
  • Радослав Василев, ПП – член;
  • Ралица Тодорова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Снежана Апостолова, ПП – член;
  • Хатидже Георгиева, ДПС – член;
  • Христо Петров, ПП – член.

Комисия по образованието и науката

  • Красимир Вълчев, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Ивайло Папов, Възраждане – зам.-председател;
  • Ирена Анастасова, БСП – зам.-председател;
  • Мукаддес Налбант, ДПС – зам.-председател;
  • Николай Денков, ПП – зам.-председател;
  • Антон Тонев, ПП – член;
  • Веселин Недев, ПП – член;
  • Веска Ненчева, БСП – член;
  • Гален Монев, Български възход – член;
  • Деница Сачева, ГЕРБ-СДС – член;
  • Димитър Пашев, Възраждане – член;
  • Елисавета Белобрадова, ДБ – член;
  • Иван Белчев, ДБ – член;
  • Костадин Ангелов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Марио Рангелов, ДПС – член;
  • Петър Николов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Росен Костурков, ПП – член;
  • Севим Али, ДПС – член;
  • Стефан Шилев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Христина Георгиева, ГЕРБ-СДС – член;
  • Христо Симеонов, ПП – член.

Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта

Депутатите не избраха председател на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта, след като бяха издигнати две номинации – тази на Радостин Василев от „Продължаваме промяната“ (ПП) и на Халил Летифов от ДПС.

„За“ номинацията на Радостин Василев (ПП) гласуваха 93 народни представители, 84 бяха „против“, а 42 – „въздържал се“. Кандидатурата на Халил Летифов от ДПС подкрепиха 99 народни представители, 65 бяха „против“, а 50 гласуваха с „въздържал се“.

От „Български възход“ пък издигнаха номинацията на Даниела Дашева за председател на комисията. Впоследствие от „Български възход“ оттеглиха предложението. Процедурата по избор на председател се отложи и ще се гласува по-късно.

Комисия по здравеопазването

  • Антон Тонев, ПП – председател;
  • Александър Симидчиев, ДБ – зам.-председател;
  • Джевдет Чакъров, ДПС – зам.-председател;
  • Костадин Ангелова, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Маргарита Генчева, Възраждане – зам.-председател;
  • Богдан Боцев, БСП – член;
  • Васил Пандов, ПП – член;
  • Георги Георгиев, Възраждане – член;
  • Иван Червенков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Илиян Йончев, БСП – член;
  • Йорданка Костадинова, ПП – член;
  • Кирил Ананиев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Красимир Събев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Кремена Кунева, ДБ – член;
  • Лъчезар Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Марио Рангелов, ДПС – член;
  • Николай Благоев, Български възход – член;
  • Петър Куленски, ПП – член;
  • Татяна Султанова-Сивева, ПП – член;
  • Христина Георгиева, ГЕРБ-СДС – член;
  • Юсеин Вейселов, ДПС – член.

Комисия по околната среда и водите

  • Станислав Анастасов, ДПС – председател;
  • Манол Генов, БСП – зам.-председател;
  • Младен Шишков, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Татяна Султанова-Сивева, ПП – зам.-председател;
  • Албена Върбанова, ДБ – зам.-председател;
  • Александър Дунчев, ПП – член;
  • Георги Самандов, Български възход – член;
  • Даниел Петров, Възраждане – член;
  • Десислава Танев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Десислава Георгиева, Възраждане – член;
  • Джевдет Чакъров, ДПС – член;
  • Евгения Алексиева, ГЕРБ-СДС – член;
  • Ерджан Ебатин, ДПС – член;
  • Иван Белчев, ДБ – член;
  • Иво Атанасов, ПП – член;
  • Николай Нанков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Славена Точева, ГЕРБ-СДС – член;
  • Стефан Шилев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Христо Даскалов, ПП – член;
  • Цветелина Симеонова-Заркин, ПП – член;
  • Явор Божанков, БСП – член

Комисия по транспорт и съобщения

  • Георги Свиленски, БСП – председател;
  • Андрей Рунчев, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Димитър Недялков, ПП – зам.-председател;
  • Никола Димитров, Възраждане – зам.-председател;
  • Павлин Кръстен, ДПС – зам.-председател;
  • Божидар Божанов, ДБ – член;
  • Борислав Гуцанов, БСП – член;
  • Веселин Недев, ПП – член;
  • Георги Георгиев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Димитър Найденов, ДБ – член;
  • Драгомир Драганов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Ивайло Чорбов, Възраждане – член;
  • Константин Бачийски, ПП – член;
  • Костадин Стойков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Настимир Ананиев, ПП – член;
  • Осман Мурадов, ДПС – член;
  • Петя Аврамова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Сезгин Мехмед, ДПС – член;
  • Стефан Мирев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Стоян Георгиев, ПП – член;
  • Тихомир Георгиев, Български възход – член.

Комисия по електронно управление и информационни технологии

  • Калина Константинова, ПП – председател;
  • Божидар Божанов, ДБ – зам.-председател;
  • Борис Аладжов, Възраждане – зам.-председател;
  • Георг Георгиев, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Сезгин Мехмед, ДПС – зам.-председател;
  • Георги Стамов, ПП – член;
  • Деница Симеонова, ПП – член;
  • Димитър Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Иван Петков, БСП – член;
  • Иван Ганчев, БСП – член;
  • Иван Манев, ПП – член;
  • Надя Петрова, ДПС – член;
  • Никола Димитров, Възраждане – член;
  • Павел Христов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Росен Желязков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Стефан Мирев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Тихомир Георгиев, Български възход – член.

Комисия по културата и медиите

  • Иван Ченчев, БСП – председател;
  • Ерджан Ебатин, ДПС – зам.-председател;
  • Стоян Михалев, ДБ – зам.-председател;
  • Тома Биков, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Христо Петров, ПП – зам.-председател;
  • Венцислава Любенова, ПП – член;
  • Димитър Пашев, Възраждане – член;
  • Димитър Николов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Йордан Терзийски, ПП – член;
  • Корнелия Нинова, БСП – член;
  • Костадин Костадинов, Възраждане – член;
  • Любен Дилов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Мирослав Иванов, ПП – член;
  • Мухаддес Налбант, ДПС – член;
  • Николай Благоев, Български възход – член;
  • Петър Николов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Славена Точева, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество

  • Анна Александрова, ГЕРБ-СДС – председател;
  • Вяра Емилова, БСП – зам.-председател;
  • Искра Михайлова, Възраждане – зам.-председател;
  • Стою Стоев, ПП – зам.-председател;
  • Александър Симидчиев, ДБ – зам.-председател;
  • Бранимир Балачев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Гален Монев, Български възход – член;
  • Георги Станков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Георги Гьоков, БСП – член;
  • Димо Дренчев, Възраждане – член;
  • Йорданка Костадинова, ПП – член;
  • Калина Константинова, ПП – член;
  • Костадин Стойков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Надя Петрова, ДПС – член;
  • Никола Минчев, ПП – член;
  • Стефан Апостолов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Хейри Садъков, ДПС – член.

Комисия по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите

Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите също остана без председател. Там депутатите гласуваха заместник-председатели. За заместник-председатели бяха избрани Евгения Алексиева (ГЕРБ-СДС), Васил Стефанов (ПП), Хайри Садъков (ДПС), Кремена Кунева (ДБ).

Комисия по политиките за българите извън страната

  • Костадин Костадинов, Възраждане – председател;
  • Елисавета Белобрадова, ДБ – зам.-председател;
  • Илтер Садъков, ГЕРб-СДС – зам.-председател;
  • Инна Иванова, ПП – зам.-председател;
  • Тенер Али, ДПС – зам.-председател;
  • Веска Ненчева, БСП – член;
  • Георги Георгиев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Деница Николова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Илиана Цекова, ГЕРБ-СДС – член;
  • Искрен Арабаджиев, ПП – член;
  • Ихсан Хаккъ, ДПС – член;
  • Калоян Икономов, ПП – член;
  • Климент Шопов, Възраждане – член;
  • Лъчезар Иванов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Мая Димитрова, БСП – член.

Комисия по превенция и противодействие на корупцията

  • Стефан Янев, Български възход – председател;
  • Ихсан Хаккъ, ДПС – зам.-председател;
  • Михал Камбарев, ПП – зам.-председател;
  • Рая Назарян, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Смиляна Нитова-Кръстева, БСП – зам.-председател;
  • Георги Георгиев, ПП – член;
  • Десислава Атанасова, ПП – член;
  • Десислава Георгиева, Възраждане – член;
  • Иван Христанов, ПП – член;
  • Иво Русчев, Възраждане – член;
  • Илиян Йончев, БСП – член;
  • Константин Бачийски, ПП – член;
  • Людмила Илиева, ДБ – член;
  • Маноил Манев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Николай Табаков, ПП – член;
  • Николай Алгафари, ГЕРБ-СДС – член;
  • Петър Петров, ПП – член;
  • Рамадан Аталай, ДПС – член;
  • Тома Биков, ГЕРБ-СДС – член;
  • Христо Терзийски, ГЕРБ-СДС – член.

Комисия по туризъм

  • Цончо Ганев, Възраждане – председател;
  • Любен Дилов, ГЕРБ-СДС – зам.-председател;
  • Небие Кабак, ДПС – зам.-председател
  • Снежана Апостолова, ПП – зам.-председател
  • Христо Проданов, БСП – зам.-председател
  • Валентин Милушев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Владимир Табутов, ПП – член;
  • Вяра Емилова, БСП – член;
  • Георги Стамов, ПП – член;
  • Димитър Найденов, ДБ – член;
  • Димитър Гечев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Димитър Николов, ГЕРБ-СДС – член;
  • Константина Петрова, Възраждане – член;
  • Красен Кралев, ГЕРБ-СДС – член;
  • Надежда Самарджиева, Български възход – член;
  • Хатидже Георгиева, ДПС – член.

Комисия по земеделието, храните и горите

По предложение на ГЕРБ-СДС депутатите гласуваха отделно състава и ръководството на Комисията по земеделието, храните и горите. За председател от ПП предложиха Иван Христанов – бившият заместник-министър на земеделието, един от хората, които разбиха схемата на „Капитан Андреево“. За номинацията му гласуваха 71 народни представители, 64 бяха „против“ и 93 се въздържаха. Неговата кандидатура не бе одобрена в пленарна зала и от ПП поискаха почивка.

vlastta.bg

 

 

Facebook Comments Box
Реклама
Click to comment

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Advertisement

Facebook

Календар

декември 2022
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Advertisement