Водещи новини

Бразилия е новият шампион на Южна Америка/снимки/

Публикувана

на

Бразилия е новият шампион на Южна Америка, след като победи с 3:1 Перу във финала. Решителният двубой на „Маракана“ предложи вълнуващи моменти и за радост на домакините им донесе първа купа от Копа Америка от 2007 г.

В главната роля влезе Габриел Жезус, който изработи единия гол, вкара друг и беше изгонен.

Мачът беше втори между двата отбора в турнира, след като играха и в групите. Тогава Бразилия спечели гръмко с 5:0. Този път Перу се постара да покаже различно лице, но не можа да поднесе изненада.

Бразилците взеха преднина в 15-ата минута, когато футболистът на „Манчестър сити“ показа отлични умения на крилото, преодоля двама играчи на съперника и подаде на свободния Евертон, който вкара.

Перу опита да се противопостави, но не можа да поднесе изненада

Перу опита да се противопостави, но не можа да поднесе изненада. Перу, който за последно стана шампион на Южна Америка през 1975 г., изравни минута преди почивката от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Тиаго Силва. Паоло Гереро отбеляза попадението, което се оказа единственото, допуснато от Бразилия в шестте мача в надпреварата.

„Селесао“ отговори бързо и си върна преднината след добро взаимодействие между Роберто Фирмино и Артур. Топката стигна до Жезус, който вкара.

Бразилия ликува на Копа Америка след вълнуващ финал на "Маракана"

Перу опита да стигне до равенството и видя своите възможности след изгонването на Жезус за втори жълт картон. „Искам да се извиня. Можех да го избегна. Трябва да израсна много“, заяви играчът на „Сити“. В заключителните секунди Ричарлисон вкара от дузпа и зарадва 70-хилядната публика на „Маракана“