България
Бившият министър Николай Събев поиска оставки в ръководството на ПП
Публикувана
преди 3 годинина
От
Ива Оприкова
Неуспехът на коалицията ПП – ДБ да спечели изборите стана повод за вътрешен скандал в по-голямата партия. „Ако са почтени, Асен Василев, Даниел Лорер и групата им трябва незабавно да си подадат оставките и да напуснат ПП“, написа във Фейсбук бившият министър на транспорта Николай Събев. През есента той обяви, че се оттегля от активната политика и няма да се кандидатира отново за депутат, но остава свързан с ПП.
Даниел Лорер беше водач в листата във Варна, където губи от прекия му опонент Даниел Митов с близо 10% при все още необработени изцяло резултати.
Асен Василев пък беше първи в листата в Хасково, където също остава на второ място след кандидата на ГЕРБ – Делян Добрев.
Още вчера Събев публикува снимка, която подсказа настроенията му. От кадъра стана ясно, че се намира нейде в планината – намек, че е „за гъби“ в изборния ден, вместо да гласува.
Не закъсня и реакция от бившия зам.-министър на земеделието и основно лице на ПП по сагата „Капитан Андреево“ Иван Христанов. Преди два месеца той се оттегли от “Продължаваме промяната“. Според него е “очевидно, че в ПП има проблем, който изисква преоценка на действията на съпредседателите“.
vlastta.bg


Новият МВР-шеф допусна да има чуждестранна експертиза по „Петрохан“

Кои са министрите в новия служебен кабинет на Андрей Гюров?

Проговори Валери, сочен от майка си за „морален убиец“ на мъжете от Петрохан

Андрей Гюров – от банкер, маратонец, алпинист до премиер

Андрей Гюров разполага с една седмица, за да състави служебен кабинет
Календар
| П | В | С | Ч | П | С | Н |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | |||||



