Водещи новини

Aякс разгроми Реал Мадрид насред „Сантяго Бернабеу“ с 4:1

Публикувана

на

Аякс хвърли бомбата в Шампионската лига и детронира властелина в турнира Реал Мадрид с разгром с 4:1 на „Сантяго Бернабеу“ и сложи край на 3-годишната доминация на Реал Мадрид в Шампионската лига!

Холандците победиха „белия балет“ с 4:1 в реванша от 1/8-финалите насред „Сантиаго Бернабеу“ и с общ резултат 5:3 изхвърлиха мадридчани от турнира на богатите.

Агонията за „Кралския клуб“ започна още в началото на срещата, когато Хаким Зиеш (7′) разпечата вратата на Тибо Куртоа, като малко преди това домакините нацелиха гредата. Само 11 минути по-късно Давид Нереш също се разписа. Като за капак на всичко, едни от основните футболисти на „белия балет“ Винисиус Жуниор и Лукас Васкес получиха травми и бяха принудително заменени.

Футболистите на Реал започнаха втората част видимо мотивирани да се върнат в мача, но пропуски на Гарет Бейл и Карим Бензема не позволиха това да се случи. Душан Тадич (63′) пък направи резултата класически. Все пак Марко Асенсио (70′) върна надеждите на домакините, но тяхната радост беше кратка, след като Ласе Шьоне (72′) оформи крайния резултат.

Така кризата в Реал става все по-сериозна. Освен отпадането тази вечер, тимът е вън от играта и за Купата на Краля в Испания. Като че ли титлата в Ла Лига също е мираж, тъй като „белия балет“ се намира на третото място в класирането и е на цели 12 точки от лидера Барселона.

Двата отбора започнаха много динамично срещата, като домакините нацелиха гредата още в 4-ата минута. Лускас Васкес отправи прекрасно центриране отдясно към наказателеното поле, където Рафаел Варан дебнеше. Французинът насочи с глава топката към вратата, но кълбото нацели напречната греда.

В 7-ата минута Аякс поведе в резултата. Реал за пореден път показа проблеми в защита и позволи на Душан Тадич да нахлуе в пеналтерията. Той подаде към налитащия Хаким Зиеш и с плътен диагонален удар мароканецът опъна мрежата на Тибо Куртоа.

В 18-ата минута гостите удвоиха преднината си. Тадич отново демонстрира прекрасен поглед върху играта и изведе Давид Нереш в опасна близост до вратата. Футболистът се възползва от хитрото подаване и преодоля Куртоа – 0:2.

Голмайсторът можеше да направи резултата класически в 22-ата минута. Той отново бе изведен добре с дълго подаване, но опитът му да прехвърли Куртоа беше неуспешен и топката не намери очертанията на вратата.

В ответната атака Винисиус Жуниор бе близо до това да върне Реал в мача. Младият талант направи един от вече традиционните си пробиви отляво и шутира от ръба на пеналтерията. Андре Онана обаче внимаваше и спаси.

В следващите минути футболистите на Аякс започнаха да контролират случващото се на терена и продължиха с опитите си да увеличат преднината си. Това можеше да се случи в 33-ата минута, когато Хаким Зиеш стреля от границата на наказателното поле. Топката се запъти към долния ляв ъгъл, но Тибо Куртоа показа класата си спаси.

В 42-ата минута влезлият като резерва Гарет Бейл направи добър пробив отляво и отправи мощна тупалка от малък ъгъл. Топката обаче се удари в напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Футболистите на Реал започнаха втората част видимо мотивирани да се върнат в мача. Това можеше да се случи още в 49-ата минута, когато Марко Асенсио получи добро подаване в наказателното поле. Футболистът шутира, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

Десет минути по-късно Карим Бензема реши да поеме инициативата. Французинът нахлу в наказателеното поле на Аякс отляво, елиминира Нусар Мазрауи и от много малък ъгъл опита техничен удар. Топката обаче не намери очертанията на вратата.

В 63-ата минута Душан Тадич направи резултата класически. Футболистът пое подаване на линията на пеналтерията и изстреля неспасяем удар без колебание, който влетя в горния ляв ъгъл. При попадението останаха съмнения, че топката е напуснала терена в началото на атаката и съдията Феликс Брих се консултира с ВАР. В крайна сметка голът бе зачетен.

В 70-ата минута Марко Асенсио върна надеждите на мадридчани. Футболистът получи добро подаване от Серхио Регилон и от движение насочи към вратата – 1:3.

Радостта на домакините обаче беше кратка, след като Ласе Шьоне също записа името си сред голмайсторите в 72-ата минута. Футболистът отбеляза зрелищен гол от пряк свободен удар, като за попадението допринесе и доста слабата намеса на Тибо Куртоа.

В 84-ата минута Гарет Бейл (Реал Мадрид) се стрелна в наказателното поле, за да достигне до избита топка. Уелсецът се опита нанесе удар по земята, но Андре Онана обаче се хвърли геройски и парира удара му.

В добавеното време на двубоя домакините останаха с човек по-малко, след като Начо получи два жълти картона в разстояние на само няколко секунди.

В другия мач Тотнъм записа втора победа над Боруся Дортмунд. Англичаните надделяха като гости с 1:0 с гол на Хари Кейн.