България
Курсантка от Военния университет се е простреляла с „Калашников“
Публикувана
преди 6 годинина
От
Ива Оприкова
Курсантка от Националния военен университет е пострадала при инцидент, съобщиха от Министерството на отбраната.
Самият инцидент е станал около 19:30 часа вечерта в четвъртък при почистване на зачисленото й оръжие автомат „Калашников“. Пострадалата курсантка, младши сержант от Националния военен университет „Васил Левски“ във Велико Търново, се е простреляла в областта на гърдите. Веднага е потърсена бърза помощ и момичето е изпратено с линейка в отделение „Спешна помощ“ на МОБАЛ „Д-р Ст. Черкезов“ в града.
По информация от Висшето военно училище в момента състоянието на курсантката е стабилно, макар вчера да е имало моменти, в които животът й да е бил в опасност.
Раната е в областта на гърдите, но не е засегнато сърцето, нито други важни органи.
Курсантката е на 20 години се обучава във факултет „Общовойскови“ на НВУ „Васил Левски“ от август 2017 г. По думите на бригаден генерал Пламен Богданов, началник на военния университет „Васил Левски“, тя дори се справяла доста добре със задълженията си и била назначена за командир на отделение в нейния взвод, съобщава bTV.
По случая се води следствие от Военноокръжна прокуратура и Военна полиция.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Приятелски огън: Божанков в остра полемика с бащата на Кирил Петков за оставката

Кметът на София: Въпросът е г-н Петков единствен ли беше, за да бъде сам вчера…

Борисов не изключва да работи с Асен Василев и Делян Пеевски за президентските избори

Кирил Петков подава оставка като съпредседател и депутат на ПП-ДБ

Касим Дал: Предателят на каузата ДПС е един и се казва Ахмед Доган. А Пеевски много бързо ще изгори…(Видео)
Календар
П | В | С | Ч | П | С | Н |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |