Спорт

„Червените дяволи“ разгромиха ПСЖ на „Парк де Пренс“

Публикувана

на

Манчестър Юнайтед отстрани ПСЖ с епична победа с 3:1 в реванша в Париж на среща за осминафиналите на Шампионската лига.

След загубата с 0:2 в първия мач на „Олд Трафорд“, шансовете на „червените дяволи“ не изглеждаха големи, но те отбелязаха три пъти на чужд терен, а решителният гол дойде от дузпа в 94-ата минута, отбелязана от Маркъс Рашфорд.

С общ резултат 3:3 (повече голове на чужд терен) се класираха за четвъртфиналите след инфарктна развръзка, която се получи в продължението на срещата.

Срещата започна по мечтан начин за Юнайтед и още във 2-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата. Белгиецът се оказа сам срещу вратаря след груба грешка на Керер и се възползва за 1:0. Домакините обаче взеха инициативата и в 12-ата минута изравниха. Килиан Мбапе центрира остро отдясно и Хуан Бернат засече отблизо – 1:1. Малко по-късно Бернат изпусна да направи пълен обрат, тъй като Давид де Хеа спаси удара му. В 30-ата минута Юнайтед отново поведе. Буфон не се намеси добре при изстрел на Маркъс Рашфорд и Лукаку довкара във вратата за втория си гол в мача – 2:1. Така на „червените дяволи“ им трябваше само едно попадение да елиминират съперника и можеха да го реализират десетина минути по-късно, но тогава Буфон се намеси далеч по-добре и спаси.

През втората част Пари Сен Жермен беше по-активният отбор и не позволяваше на Юнайтед да застрашава Буфон.

В 84-ата минута ПСЖ пропусна голям шанс да реши всичко, тъй като Мбапе беше спрян в последния момент от Де Хеа, а при добавката Бернат уцели гредата. В добавеното време се стигна до големия миг на гостите. След намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за Юнайтед за игра с ръка на Кимпембе, който се обърна с гръб, но спря с ръка изстрел към вратата. С изпълнението се нае Маркъс Рашфорд и в 94-ата минута порази Буфон за 3:1.