България
Президентът Радев назначи премиера Главчев и за външен министър
Публикувана
преди 2 годинина
От
Ива Оприкова
Президентът Румен Радев подписа указ и назначи служебния премиер Димитър Главчев и за министър на външните работи, съобщи президентската администрация. Освен това е удовлетворено искането на Главчев и за смяна на земеделския министър Кирил Вътев с Георги Тахов.
По този начин бе сложена точка на продължилите цяла седмица разправии относно исканите от премиера промени в правителството.
Днес се очакваше Главчев да отиде за последна среща с Румен Радев, на която да обсъдят исканите смени. По-рано от правителството обявиха, че премиерът няма да отиде, а вместо това ще изпрати писмено предложение и ще очаква решението на президента.
След излизането на указа външният министър Стефан Димитров е заменен лично от Главчев, след като предложеният по-рано зам.-председател на ГЕРБ Даниел Митов реши да се откаже. Със същия укяз на мястото на Кирил Вътев за земеделски министър бе назначен шефът на фонд „Земеделие“ Георги Тахов.
vlastta.bg

Може да ви хареса!

Кметът Терзиев: Познавах лично тримата убити мъже край Петрохан, дарявал съм им пари

Президентът потвърди: Изборите след Великден

Шефът на затвора е отстранен, поискал предсрочно да освободят Брендо

Джип се вряза в пълен ресторант в Пловдив

